Ocenění členky ŽKS Jirkov Hanky Kultové ve Slovinsku

03.09.2013 14:34

V srpnových dnech přišel na e-mailovou adresu našeho sboru pozoruhodný e-mail ze Slovinska a protože je e-mail psaný česky,uvádíme ho v plném znění:

 

Važeni,

neumim zcela dobře česky, omluvte chyby, ale chci Vam napsat novinku a věřim, že bude zajimava taky pro Vas.

 

Členka komorniho sboru pani Hana Kultova, byvala dlouholetna předsekyně ŽKS Jirkov, byla v červenci pozvana do Vojniku a od Občiny Vojnik obdržela uznani za dlouholetou spolupraci.

Uznani umistěne na originalnim obrazu převzela osobně od starosty města Benedikta Podergajsa. On mimo jine řekl, že Zastupitelsvo města si velmi važi a chtělo nějak ocenit neobykle mimořadně obětavou praci, kterou "naše Hana" jako předsedkyně sboru vykonala pro pěvecke přatelstvi ŽKŠ Jirkov s několika slovinskymi sbory, zejmena z Vojniku. Hodně let se podilela se na organizaci sborovych koncertnich zajezdu, připravovala mnoho pěknych vyletu v Čechach. Velka pomoc byla, že se naučila velmi dobře slovinsky jazik. Nezapomenutelna zustane pro všechny členy mužskeho sboru jeji pomoc a neuvěřitelne usili při řešeni problemu při přijezdu na češkou hranici v roce 2003. Společne se svym mužem Karlom dokazala udělat pro slovinske zpěvaky vice než zaměstnanci Velvyslanectvi Republiky Slovinsko v Praze.

Předani toho uznani byl přitomen předseda Mužskeho pěveckeho sboru Vojnik pan Franci Korošec a grafik pan Jože Žlaus.

 

Byl bych moc rad za zveřejněni teto udalosti u Vas v Jirkovu.

 

Vaš Jože Žlaus

 

Pro úplnost uvádím ještě vyjádření Hanky Kultové k této události:

" ... z mého pohledu se to jevilo jako pozvání k přátelskému setkání ve Vojniku.O to víc mě překvapilo,co se zatím skrývalo.Absolutně jsem to nečekala,ocenění si velmi vážím."

 
 
Text v dolní části obrazu:Haně Kultové za dlouholetou spolupráci,Občina Vojnik,červenec 2013