Vzpomínka na Jaroslava Cyruse

05.07.2016 15:43

7.července 2016 by se zakladatel a dlouholetý sbormistr našeho sboru Jaroslav Cyrus dožil 95 let. Našemu sborovému taťkovi byla věnována část našeho slavnostního koncertu dne 11.6.2016.

 "Jirkov stále žije zpěvem a nezapomíná na sborového nestora Jaroslava Cyruse" - to je titulek článku členky našeho sboru Hany Kultové z magazínu portálu České sbory.cz. z něhož  uvádíme úryvek:

"Část koncertu byla věnována nedožitým 95. narozeninám Jaroslava Cyruse. Vzpomínek i historických dat ze sbormistrova života se velmi citlivě a zasvěceně ujal jirkovský rodák, bývalý člen JDS a příznivec komorního sboru Jiří Hromada. Nezapomněl připomenout ani skvělého moderátora mnoha jirkovských koncertů pana Vladimíra Bečváře.

Sama jsem velmi ráda, že jsem do téhle úžasné jirkovské sborové rodiny patřila a stále ještě patřím. Poznávat krásy sborového zpěvu mě učil právě Jaroslav Cyrus. Stále vzpomínám a připomínám si desítky společně prožitých let. Jsem si jistá, že nejsem sama, že takto vzpomínajících sborových dětí je v Jirkově opravdu hodně. Věřím, že také spousta čtenářů těchto řádek se s Jaroslavem Cyrusem poznala osobně, tak mohu-li poprosit, vzpomeňte na něj ve svých myslích a srdcích spolu s námi 7. července, v den jeho nedožitého jubilea."